Eskişehir Anadolu Lisesi, ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur.

Türkiye İş Bankası ve Uluslararası Endüstri Ve Ticaret Bankası’nda eğitimci olarak çalıştıktan sonra, yedi yıl Garanti Bankasında eğitim müdürlüğü görevi yaptı. Çeşitli görev grupları için eğitim programlarının ve materyallerinin geliştirilmesinin yanı sıra, eğiticilik rolü de üstlendi. Eğitim performans danışmanlığı ve sertifikasyon sistemlerini kurdu.

Garanti Bankası’nın çeşitli değişim projelerinde (Sistem Geliştirme, ISO 9001, Kredi Kültürü, Ticari, Kurumsal, Bireysel Bankacılık İş Geliştirme Projeleri) bir değişim ajanı olarak rol aldı ve değişimin gerçekleştirilmesi için iletişim programları hazırladı.
5 yıl boyunca Garanti Bankası, Garanti Leasing Tansaş'ta İş Akışlarının Yeniden Tasarımı (BPR) projelerinin tüm aşamalarında Proje Müdürü olarak çalıştı, süreçlerin yeniden tasarımını, proje iletişimini ve yeni süreçlerin pilot uygulamasını gerçekleştirdi.
3 yıl süre ile Humanitas'ta İnsan Kaynakları Merkezinin tepe yöneticisi olarak Doğuş Grubu şirketleri için yapılan işe alımları, kariyer portalının kurulmasını, ölçme ve değerlendirme merkezi faaliyetlerini, çeşitli insan kaynakları gelişim ve uygulama projelerini yönetti, Körfez Bank–Osmanlı Bankası birleşmesinde değerleme merkezi uygulamalarının koordinasyonunda yer aldı.
Kariyer hayatı süresince yurt içi ve yurt dışı pek çok eğitim programına katıldı.
Ekim 2003'te kurulan Unida İnsan Gücü Yönetimi ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi’nin kurucu ortağıdır.
SHL Assessor sertifikası, CCI-ABD (Career Coaching Institute) Kariyer Danışmanlığı sertifikası, ölçme ve geliştirme araçlarının distribütörlüğünü yaptıkları Criterion Partnership Ltd tarafından verilen Occupational Testing ve Personality Assessment Sertifikalarına sahiptir.
PERYÖN ve ODTÜ Mezunlar Derneğine üyedir.