TED Ankara Koleji, Victoria High School-Texas, USA'de lise (AFS Bursu), Boğaziçi Üniveristesi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans, ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde lisans üstü eğitimini tamamladı.

Uzun kariyeri boyunca sırasıyla, ODTÜ'de araştırma asistanlığı, Türkiye İş Bankası'nda eğitimci, Uluslararası Endüstri ve Ticaret Bankası'nda ise, eğitim müdür yardımcılığı, personel müdürlüğü ve insan kaynaklarından sorumlu genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu.

12 yıl süre ile Garanti Bankası'nda stratejik destek (insan kaynakları, eğitim, organizasyon, sosyal hizmetler) alanından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, en son aşamada ise Doğuş Grubu şirketlerine hizmet amacıyla kurulan Humanitas Doğuş İnsan Gücü Yönetimi şirketinde Kurucu Genel Müdür olarak çalıştı.

Grubun Tansaş, Macrocenter ve GÖSAŞ şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Doğuş Grubu İcra Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Kariyeri süresince Harvard-Executive Program, UCLA, IMD, Management Center Europe gibi çeşitli eğitim kuruluşlarında eğitim aldı.

MIT ve Harvard tarafından Garanti Bankası ve Doğuş Grubu ile ilgili geliştirilen örnek olay hazırlık çalışmalarında görev aldı. Yurt içi ve yurt dışı pek çok konferans, panel ve eğitimde konuşmacı olarak çalışmalar yaptı.

Ekim 2003'te kurulan Unida İnsan Gücü Yönetimi ve Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi'nin kurucu ortağıdır.

CCI-ABD (Career Coaching Institute) Kariyer Danışmanlığı sertifikası, ölçme ve geliştirme araçlarının distribütörlüğünü yaptıkları Criterion Partnership Ltd tarafından verilen Occupational Testing ve Personality Assessment Sertifikalarına sahiptir.

Halen PERYÖN Jüri ve Danışma Kurulu, RC Derneği ve BÜVAK yönetim kurulu üyelikleri mevcuttur.