1975 yılında İstanbul'da doğdu. 1997 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 1999 - 2001 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi’nde Finans dalında MBA öğrenimini tamamladı. İş hayatına Monitor Company’de, Yapı Kredi Bankası’nın “Yeniden Yapılanma Projesi”nde yer alarak başladı.

1997 yılında Garanti Bankası'na MT olarak başlayan Ozan Kuşcu, 2005 yılına kadar bu bankanın çeşitli kademelerinde görev almıştır.

Uzun yıllar Kurumsal Şubelerde Portföy ve daha sonra Satış Koordinasyon Yöneticisi olarak görev yapıp son olarak Garanti Bankası Eğitim Müdürlüğü'nde, Şube Müdürleri Teknik Eğitimi Projesinin koordinasyonu görevini yürüttükten sonra ayrılarak NAR Eğitim ve Danışmanlık Merkezi bünyesine katılmıştır.

Garanti Bankası'nda, 1999 yılından beri banka içi düzenlenen Satış, Fiyatlama ve Verimlilik eğitimlerinde eğitimcilik yapmıştır.

NLP Practitioner, Master Practitioner ve Trainer eğitimlerini almıştır. NLP Trainer eğitimini, Phd. Wyatt Woodsmall'dan almıştır.

2004 yılında İngiltere’de Cranfield School of Management’da "Vital Business Update"; 2000 yılında Belçika’da Management Center Europe (MCE)’dan "Advanced Selling Skills" eğitimi almıştır.

NAR Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nin kurucu ortağı olup, şirket eğitimlerinde eğitimci olarak yer almakta, şirket danışmanlığı ve bireysel yaşam ve iş koçluğu yapmaktadır.

İyi derece İngilizce ve Almanca bilen Ozan Kuşcu`nun uzmanlık alanları; Bankacılık ve Finans, Şirket Analizleri, Pazarlama, Yönetim Becerileri, İletişim, Satış ve NLP olarak sıralanabilir.